Практичне випробування дальності роботи базової станції LoRa

Особливості радіопокриття LoRa. Огляд існуючого досвіду по дальності роботи базової станції (далі БС)

На початку березня фахівцями ТОВ "Інновател" спільно з представниками Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Киїівської міської державної адміністрації було прведено експеримент зі створення та практичного використання системи моніторингу ряду господарських об'єктів на базі передачи даних через протокол LoRaWAN.
Виявлено, що в умовах міської забудови для встановленої на висоті 6 метрів БС LoRaWAN стійкий прийом сигналу від датчиків спостерігався на відстанях до 3 км під час проведення експерименту — поза зоною прямої видимості.
Узагальнений досвід польових випробувань представлений в таблиці, де показані приблизні радіуси дії (в км) БС LoRa (шлюзів) для різних типів забудови, при висоті підвісу 30м, Omni антени (ДН 360 град.) І коефіцієнтом підсилення антени 3dBi:

Тип забудови

Outdoor

Light Indoor

Deep Indoor

Сільська місцевість

10 км

4,6 км

3,3 км

Передмістя

4,0 км

2,0 км

1,3 км

Місто

2,5 км

1,0 км

0,7 км

Мегаполіс

2,0 км

0,6 км

0,3 км

Практичні висновки про дальність та якість радіопокриття:

  • Огляд результатів польових випробувань (отриманих з відкритих джерел) і проведені розрахунки показали надзвичайно високі показники сигналу мережі LoRa по дальності радіопокриття і проникненню в будівлі, недоступні для інших існуючих технологій зв'язку в умовах міської забудови.
  • Оптимальна висота розміщення базових станцій LoRa в місті — вище рівня забудови, що забезпечує впевнене покриття в outdoor і indoor в радіусі 3 км, і до 5 км для outdoor. В умовах відкритої місцевості стійкий прийом outdoor можливий на відстанях більше 10 км від базової станції.

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required

два × 3 =