Перший світовий рекорд! Пакет LoRaWAN, отриманий на відстані 702 км (436 миль)

Перший світовий рекорд! Пакет LoRaWAN, отриманий на відстані 702 км (436 миль). З появою нових бездротових технологій ми знову і знову дивуємося тому, на що здатні ці технології. LoRa існує вже більше двох років, і люди по всій планеті в захваті від  величезної відстані, яку сигнал  може подолати, споживаючи дуже мало енергії. Протягом останніх двох років багато хто намагався встановити світові рекорди на максимальній відстані, яку може подолати пакет даних, надісланих за допогою технології LoRa. Ідеальні обставини можна знайти, піднявшись на високі будівлі, гори або випускаючи повітряну кулю з гелієм в повітря, з метою досягнення найбільших висот.

Андреас Шпісс зі Швейцарії прославився подоланою відстанню для наземного з'єднання у 212 км, а голландська компанія SODAQ почала випускати повітряні кулі гелію, що призвело до приголомшливих 354 км з висоти майже 15 км.

У суботу, 26 серпня, під час спільної акції Koppelting та щорічного фестивалю громадськості про продуцентування однолітків та альтернатив для вільного життя в Амерсфорті, Нідерланди, було запущено погодний балон.  У зв'язку з науковим проектом громадянина Meet je stad!, ми хотіли дослідити, що ми могли б виміряти вище в атмосфері, використовуючи прості і дешеві датчики. Крім того, ми протестували новий міст між The Things Network і habhub.org — майданчиком для відстеження повітряних куль заввишки, написаної Бертріком Сіккеном (TTNHABBridge).

Звукова повітряна куля була заповнена гелієм, а до неї був прикріплений невеликий, легкий вузол, підключений до The Things Network. Крім радиомодуля LoRa, антени і GPS-модуля були встановлені тиск, температура, світність, інфрачервоний термопатрон і датчик освітленості. Повітряній кулі знадобилося майже 3 години, щоб піднятися на висоту 38,772 км (24,1 милі, або 127204, 7 фути). На цій висоті один пакет, відправлений з вузла, було отримано 148 різними шлюзами, підключеними до мережі Things. Один з шлюзів, досягнутий під час відправки пакетиів даних, знаходився у Вроцлаві, Польща. На той час повітряна куля пролетала над Остервальдом в Німеччині, прямо через німецький кордон з Нідерландів. Відстань у 702,676 км було досягнуто за рахунок використання тільки 25 мВт (14 дБм) передавальної потужності, що приблизно в 40 разів менше, ніж мобільний телефон. Важко повірити? Подивіться результати і необроблені дані (всього 498 точок даних).  Щоб переконатися, що шлюз фактично розташований в правильних координатах, антену відстежили.

Як виявилося, він існує! Kerlink, що належить компанії Thaumatec. Шлюз розташований на висоті 30 метрів, в південно-східній частині Вроцлава.

Джерело

You may also like...

Comments are closed.