Як працює LoraWan

  У січні 2015 року було створено некомерційну організацію "LoRaAlliance" з метою прийняття та просування протоколу LoRaWAN як єдиного стандарту для глобальних мереж з низьким енергоспоживанням. Нині до "LoRaAlliance" входить більше 300 учасників з усіх куточків Світу.

 

Метод модуляції LoRa запатентований компанією Semtech та заснований на техніці розширення спектра (spread spectrum modulation) і варіацію лінійної частотної модуляції (chirp spread spectrum, CSS), при якій дані кодуються широкосмуговими імпульсами з частотою, що збільшується або зменшується на деякому часовому інтервалі. Ця технологія, на відміну від технології прямого розширення спектра, робить приймач стійким до відхилень частоти від номінального значення і спрощує вимоги до тактового генератора, що дозволяє використовувати недорогі кварцові резонатори. LoRa використовує пряму корекцію помилок (forward error correction, FEC), працює в субгігагерцовому діапазоні частот. LoRa дозволяє демодулювати сигнали на рівні 20dB нижче рівня шумів, тоді як більшість систем з частотної маніпуляцією (frequency shift keying, FSK) можуть коректно працювати з сигналами на рівні не нижче 8-10dB над рівнем шумів. Модуляція LoRa визначає фізичний рівень (physical layer, PHY, OSI level 1), який може використовуватися в мережах з різною архітектурою — mesh-мережі, зірка, точка-точка і інші.

Завдяки своїй високій чутливості (-148dbm) LoRa ідеально підходить до пристроїв з вимогами низького споживання електроенергії і високої стійкості зв'язку на великих відстанях.

Comments are closed.